Hakkımızda

1967  yılında Sami TONGÜN tarafından İstanbul’da kurulan TONGÜN bir aile şirketidir. 

Günümüzde bünyesinde 3 ayrı şirketten oluşan TONGÜN GRUP yaklaşık 45 yılık bilgi ve tecrübesini, Gebze'de bulunan 30.000 m² alana kurulu entegre tesislerinde, BMC - SMC hammadde ve camelyaf katkılı polyester ürünlerin imalatına aktarmaktadır.

 

2011 yılı itibarı ile modern tesislerine bir yenisini daha ekleyen TONGÜN, ABS ve polikarbonat bazlı ürünlerin imalatına başlamış, TONGÜN PLUS® markalı ABS ve polikarbonat ürünleriyle kısa sürede pazardaki yerini almıştır.

Talaşlı imalat, bilgisayar destekli kalıp - tasarım alanlarındaki (CAD/CAM) tecrübesi ve AR-GE laboratuarının da çalışmalarıyla her türlü mühendislik projeye çözümler sunabilmektedir.

Hammmaddeden nihai ürüne kadar üretimin her sürecinde kalite kontrol uygulamalarından taviz vermeyen TONGÜN, ulusal ve uluslararası standartlardaki üretimini TSE, UL, GOST-R vb. ürün belgeleri, ISO 9001-2008  &  ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi belgeleri ile de tescil ettirmiştir.

Dünya çapında “TONGÜN” adı ile özdeşleşmiş kalitesi sayesinde, imal etmiş olduğu ürünleri Türkiye ve dünya çapında müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

 

Temel ürün grupları arasında;

  • BMC ve SMC hammadde üretimi ve satışı,
  • Kompozit ve ABS hammaddeden ,IP 67 ve IP 65 koruma sınıfı elektrik, telekomünikasyon, enerji, doğalgaz, marina, su ve saha dağıtım panoları, çok amaçlı buatlar, izolatörler,
  • Modern Kent Altyapı grubu içinde D 400, C 250 sınıfı kompozit rögar kapakları, kanal kapama kapakları, yağmur ızgaraları, sınır elemanları, banklar (dış mekan oturma grubu)
  • Uluslararası patentli ürünümüz, SZC® markalı kendinden reflektif ve fosforik özellikli yaya geçidi, araç hız kesici plakalar,
  • Otomotiv parçaları,
  • Savunma sanayine yönelik ürünler bulunmaktadır.

 

TONGÜN GRUP, kendi alanında ihtisaslaşmış 2 ayrı firmadan oluşmaktadır;

 

Sami Tongün Camelyaflı Polyester Ürünleri A. Ş.

TONGÜN GRUP’un camelyaf takviyeli BMC ve SMC hammadde üreten firmasıdır.

TONGÜN GRUP gerek iç, gerek dış talepleri karşılamak üzere BMC (Bulk Moulding Compound) ve SMC (Sheet Moulding Compound) hammadde satışını bu firması vasıtasıyla gerçekleştirmektedir.

 

Buna ek olarak istenilen teknik özelliklerde içi boş veya dolu camelyaf takviyeli  polyester ürünlerin imalatı ve basımı Sami Tongün A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkiye de ilk olarak polyester panoyu üreten ve bu üretimini dünya standartına taşıyan TONGÜN ISO 9001-2008 & ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi’ne göre çalışmaktadır. 

 

TONGÜN Elektrik Telekomünikasyon Doğalgaz Malzemeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A. Ş.

TONGÜN GRUP'un pazarlama ve satış hizmetlerini yerine getiren firmasıdır.

Yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine, pano sektörünün saygın markası olan TONGÜN® ve Modern Kent  Altyapı Ürünleri’nin satışını gerçekleştirmektedir.

 

Yaklaşık 50 civarında ülkeye ihracatı yapılan TONGÜN® markalı pano ürünleriyle dünyadaki polyester pano üreticisi firmalarla rekabet ederek, ülkemizi kalitesi, saygın ve dürüst ticaret anlayışıyla temsil etmektedir.